Základní umělecká škola Horažďovice

láska ke všem uměním spojuje nás v jeden tým

Srdečně Vás zveme na květnové akce školy

Ve středu 16. 5. 2018 v 17 hodin se v Kulturním domě v Horažďovicích rozezní orchestr ze švýcarského města Arbonu, náš místní orchestr a naše žákovská dechovka. Jste srdečně všichni zváni.

Co je ZUŠ Open?

Od loňského května slaví Základní umělecké školy v ČR svůj svátek. Tváří ZUŠ Open je operní pěvkyně Magdalena Kožená, která říká: „Základní umělecké školy tvoří kořeny naší kulturnosti, naší lásky k umění. Ve světovém měřítku jsou zcela unikátním vzdělávacím systémem, který je potřeba hýčkat, rozvíjet a podporovat.“ Cílem celorepublikového happeningu „ZUŠek“ je vyjít z budov na veřejná prostranství a upozornit na význam uměleckého vzdělávání. Akce probíhá během Týdne uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby (19. – 27. května 2018).

Za nepříznivého počasí se výtvarný happening ruší a vystoupení žáků LDO se přesouvá do sálu DDM.